Bize Whatsapp'dan Yazın
Sipariş ve Sorularınız İçin Mesaj Gönderin Lütfen!

Değerli Müşterilerimiz

Satın Aldığınız Tüm Hayvanlarımız Aşı Takvimi Esasıyla Gözetim Altında Tutuyoruz, Sağlıklı Bir Gelir Elde Etmeniz İçin Tüm Ekibimiz 7/24 Çalışmaktadır! Sipariş Öncesi Bilgi Almak İçin Whatsapp İletişim Hattını Kullanabilirsiniz. İyi Günler Dileriz.

www.meryemogullari.com: Hakkımızda

Kuzenler Mantarcılık Güvenle Sunar

  • 0538 581 46 06
  • Risale.011@gmail.com

Hakkımızda

Sayın Müşterimiz..
Çağdaş yaşamı yakalamaya çalışırken ekonomik olarak zorlandığımız bir dönemde ek iş olarak organik yumurta işi yapmak isteyenlerin yanısıra bunu sürekli iş haline getiren girişimcilerimize yardımcı olmak için burdayız..
Firmamız yeni olup son derece tecrübeli ekibimizle tavuk ve sektör ürünlerinde kalite ve hijyen yönünden siz değerli müşterilerimize hizmet vermekteyiz.
Firmamız Tavuk, Yumurta, Yarka ve kümes envanter sektörlerinde alışılagelmişin dışında, üretimin her anında kontrol ve bakımı elden bırakmadan, ürünlerimizi en üst kalitede sizlere sunmayı amaç edinmiştir.
Firmamızda calışan tüm personelimiz alanında uzmandır. Nakliyat araçlarımız ürünleri taşımak için gerekli tüm donanıma sahiptir. Şoförlerimiz ve yolculuk esnasında yardımcı personelimiz hayvan taşımacılığının hassasiyeti içerisinde eğitim verilmiştir. Üretim, kesim, sağlık kontrolü, nakliye alanlarında son teknoloji ürünler kullanmakta olan firmamız dünya çapında sektör fuarlarını ziyaret ederek katılımcı olmakta ve yeni pazarlara açılmaktadır.
Firmamız bünyesinde bulunan 4 adet veteriner hekim ve 100 civarı stajyer veteriner fakültesi öğrencileri kontrolünde büyütülen yarkalarımız, belirlenen aşı prgramları eksiksiz gerçekleştirmektedir. Son aşı 4’lü karma,VEBA ve çiçek aşısını sevkiyat öncesi araç yükleme sırasında 2 adet göğüs ve 1 adet kanat altı uygulaması ile yapmaktadır. Aşıların seri numaralarının olduğu resmi belgeler, veteriner hekimlerimizin ıslak imzaları ile birlikte müşterilerimize teslim edilmektedir.
Firmamızın merkezi Ankara'dadır.
Ankara'nın  bir çok ilçesinde ve  Konya'da, yarka üretimi faaliyeti gösteren firmamız, bölgesinde üretici pozisyonunda Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın üretim iznine sahip ilk firmadır. Bakanlığın belirlemiş olduğu prosedür ile üretimini yapan firmamızın aylık yarka üretim kapasitesi 150.000 adettir. Lohman Brown ( Kahverengi ) ve Ataks ( Siyah ) tavuk ırklarının 1.kan orjinal üretimini yapmaktayız. Bakanlığın ön gördüğü aşı programı tüm kümeslerimize firmamız bünyesinde bulunan veteriner hekimlerimiz tarafından uygulanmaktadır. Firmamıza ait nakliye araçlarımız ile kapınıza kadar teslimat yapılmaktadır. Türkiye'nin 81 iline gönderim yapılmaktadır.
Salma olarak yayılacak olan tavuklarda gaga kesimi yapılmamaktadır. Gagasının kesmeme sebebimiz ise, yayılım sırasında yeşillik ve böcek vs gibi dışarıdan alabileceği besinleri daha rahat tüketmesidir. Gaga dağlamamızın sebebi ise, tavukların kan(kırmızı) alerjisi olması ve görüldüğünde gagalama yapmasıdır. Bunun olmamasını istediğimizden gagalar hafif bir şekilde dağlanma yapılır...
Sevkiyat için arabalara yüklenirken yaptığımız son aşılar esnasında arzu ederseniz yanlarında bulunabilirsiniz.. Arzu ederseniz son videolarını ya da resimlerini size atabiliyoruz.. 
Size söz verdiğimiz gibi kaç haftalık dediysek o haftada malınızı teslim ediyoruz.. SÜRPRİZ YOK.. 
folluk.. 6 tavuğa 1 adet folluk gerekir.. kümes 1 m2 ye 7 adet üzerinden hesaplanır.. 500 adet tavuk için 70 m2 lik kümes gerekir..
Ayrıca kümes ekipmanlarını da hizmetinize sunuyoruz.. kapıda ödemeyle 3 günde teslimatı sağlıyoruz..
ATAKS TAVUĞU HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKEN TEKNİK BİLGİLER:18-19 Haftalar arası yumurtlamaya başlarlar. Günde 110 – 130 gram arası yem yemektedirler. 1 Tavuk yılda 260_280 arası yumurta vermektedir.
LOHMAN BROWN TAVUĞU HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKEN TEKNİK BİLGİLER:17-18. Haftalar arası yumurtlamaya başlarlar. Günde 110– 120 gram arası yem yemektedirler. 1 Tavuk yılda 300 – 330 arası yumurta vermektedir. tavuk 6 aylığa kadar yumurtası.. 42 gr ile.56 gram arasında değşir. 6-9 aylık ise yumurta büyüklüğü 57 gr.ile 67 gr arasında değişir.. eğer tavuk 9 aylıktan büyükse..67 gramdan 90 grama kadar ağırlıkta değişmektedir.
Ofis ziyareti için, Firmamız çalışanları ve satış temsilcilerimiz ile görüşerek randevu almanız önemle rica olunur. Ziyaret tarihinden 1 gün önce tekrar haber vermeniz ve randevuyu kontrol etmeniz önemle duyurulur..
Anlayışınız için teşekkür ederiz.