Bize Whatsapp'dan Yazın
Sipariş ve Sorularınız İçin Mesaj Gönderin Lütfen!

Değerli Müşterilerimiz

Satın Aldığınız Tüm Hayvanlarımız Aşı Takvimi Esasıyla Gözetim Altında Tutuyoruz, Sağlıklı Bir Gelir Elde Etmeniz İçin Tüm Ekibimiz 7/24 Çalışmaktadır! Sipariş Öncesi Bilgi Almak İçin Whatsapp İletişim Hattını Kullanabilirsiniz. İyi Günler Dileriz.

Ürünler - Bıldırcın

Kuzenler Mantarcılık Güvenle Sunar

  • 0538 581 46 06
  • Risale.011@gmail.com

Bıldırcın

Kuş türleri arasında Sülüngiller ailesine ait olan bıldırcın, genel görünümleri sebebiyle tavuk grubunda yer alan ve avlanan bir kuştur. Boyları küçük olan bıldırcınlar hızlı ve atik hareket edebilen hayvanlardır. Uçuş mesafeleri kısadır ve bu nedenle avcılar tarafından rahatlıkla avlanabilmektedir. Yerleşik ve göçebe olarak bir yaşam sürebilirler. Afrika, Orta Asya ve Anadolu gibi bölgelerde yaşayan bıldırcınların ülkemizde de değeri oldukça yüksektir.

Özellikle bıldırcın yumurtası besin değeri açısından yüksek orana sahip olduğu için çocukların gelişimine ekstra faydalıdır. Bu sebeple ülkemizde bazı bıldırcın çeşitlerinin yetiştiriciliği ilgi görmektedir. Gerekli şartlar sağlandığı takdirde tek bir bıldırcından 200-250 arasında yumurta elde etmek mümkündür.